CatBirdBaby Türkiye
CatBirdBaby Satış Mağazası

CatBirdBaby bebeğinizi ilk doğduğu günden 4 yaşına kadar ergonomik bir şekilde taşımanıza olanak sağlayan bir kangurudur.

Ergonomik Bebek Taşıyıcı

Öncelikle klasik kanguru diye bilinen ve piyasada çok daha uygun fiyata satılan kangurulara göre farklarına bakacak olursak;

* Klasik kanguruların taşıma kapasiteleri maksimum 10kg civarındadır.

CatBirBaby ile bebeğinizi 20kg’a kadar taşıyabilirsiniz.

* Klasik kanguruların bağlama şekilleri boyundan askılı olduğu için bebeğin ağırlığı tek bir noktaya yani omuzlara bindiği için bel ağrısına yol açmaktadır ve belinden rahatsızlığı olan kişiler kesinlikle kullanamaz.

CatBirdBaby dolgulu bel desteği ve omuz askıları ile bebeğin ağırlığını omuzlar ve bel arasında eşit bir şekilde dağıttığı için bebeğin ağırlığını çok az hissetmenizi sağlar. Buda belinden rahatsız olan kişilerin bile rahatlıkla bebeklerini taşımlarını sağlamaktadır.

* Klasik kangurularda bebeğinizi yenidoğandan itibaren taşıyamazsınız.

CatBirdBaby ile taşımanız mümkündür. Bebeği anne karnında olduğu gibi cenin pozisyonunda taşınması özellikle kolik bebekler için anne karnında olduğunu hissettirdiği için uykuya dalmaları için büyük kolaylık sağlamaktadır.

* Klasik kangurularda bebekler bacak aralarından asılı bir şekilde taşındığı için özellikle erkek çocuklarda testislere gelen bu basınç nedeniyle ileride ciddi sorunlara yol açabilmektedir. İkincisi kalça çıkıklığı ve omurga gelişim bozukluğuna neden olmaktadır. Aynı zamanda bebeğin bacakları aşağı doğru sarktığı için yürürken sizin bacaklarınız bebeğinizin bacaklarına çarpacağı için her iki taraf açısından da rahatsızlık meydana gelmektedir.

CatBirdBaby’de ise bebek bacakları açık ve poposunun üzerine oturu bir şekilde taşındığı için ağırlık bacaklara ve poposuna eşit bir şekilde yayılır. Buda yukarıdaki olumsuz durumların yaşanmasını engeller.

* Klasik kangurularda bebeğiniz uyuduğunda başını destekleyecek bir şapka yoktur.

CatBirdBaby’de bulunan bu şapka sayesinden hem çocuğunun uyuduğunda ona baş desteği olur hemde ışık gelmesini engelleyerek daha rahat uyumasını sağlayacaktır. Aynı zamanda dışarıda bebeğinizi emzirmeniz için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Ergonomik kangurulara göre CatBirdBaby’ yi daha iyi yapan özelliklere bakacak olursak;

* Ergonomik kangurularda, yenidoğan bebekleri 4. aylarına kadar taşımak için ekstra kundak ve yastık gibi apratlar kullanmak gerekmektedir.

CatBirBaby kanguruda bel desteği sağlayan dolgulu kısım çıkabildiği için bebeğinizi ilk doğduğu günden 4. ayına kadar hiçbir ek aparat kullanmadan taşımanız mümkündür. Bel dolgusu çıkartıldığında ürün mei tai sling’e dönüşmektedir. Bu sayede bebeğinizi bel seviyesinin daha yukarısında taşıyabilmekte ve kangurun iç haznesini daha fazla daraltmanıza olanak sağladığı için bebeğinize boyun ve sırt desteği sağlamaktadır.

* Ergonomik kanguruların bir çoğunda önde dışa dönük taşıma özelliği bulunmamaktadır.

CatBirBaby kanguruda yan yüzeylerdeki kumaşın esneme özelliğinin olmasından dolayı bebeği önde içe dönük taşırken bacaklarının daha rahat etmesini sağlamaktadır. Bu esneklik bir ayar kemeri yardımıyla daraltılarak bebeğin önde dışa dönük bir şekilde taşınırken bacaklarının daha kapalı durmasını sağlamaktadır. CatBirdBaby’de bebek önde dışa dönük taşınırken bile bacaklar yandan çıkmakta ve ağırlık yine içe dönük pozisyonda olduğu gibi poposuna ve bacaklarına binmektedir. Buda önde dışa dönük ergonomik taşımayı sağlamaktadır.

* Ergonomik kanguruların bel ve omuz ayarlarının tek yönlü olması özellikle bel ayarının kanguruyu bağladıktan sonra yapılmasını zorlaştırmaktadır.

CatBirBaby kanguruda hem bel hemde omuz askılarındaki ayarlar çift tutma kayışı ile yapıldığı için kanguruyu taktıktan sonra çok rahat ayar yapmanıza olanak sağlamaktadır.

CatBirBaby kanguruların bütün bunlara ilave olarak kesinlikle %100 pamuktan dokunmuş yumuşak kumaş dokusu hem bebeğiniz hemde sizin için maksimum komfor sağlamaktadır. Özel desenli kumaş yapısı dışarıda bebeğinizde dolaşırken sizin şıklığınıza şıklık katacaktır. Kanguru özgürlüktür ve bu özgürlüğü hem siz hemde bebeğiniz açısından en iyi şekilde yaşamak için en doğru tercih CatBirdBaby….