CatBirdBaby Türkiye
CatBirdBaby Satış Mağazası

CATBIRDBABY ERGONOMIK KANGURU HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR
1- CatBirdBaby Nedir?
CatBirdBaby bebeğinizi ilk doğduğu günden 4 yaşına kadar ergonomik bir şekilde taşımanıza olanak sağlayan bir kangurudur. Bebeğin ağırlığını bel ve omuzlar arasında eşit olarak yaydığı için bel ve boyun ağrısı yapmadan, bebeğinize herhangi bir zarar vermeden sağlıklı ve konforlu bir taşıma imkanı sağlamaktadır.

2- CatBirdBaby Kaç Kiloya ve Yaşa Kadar Kullanılır?
CatBirdBaby Ergonomik Bebek Taşıyıcı Kanguru ile ek hiçbir aparat gerekmeksizin bebeğinizi ilk doğduğu günden 4 yaşına kadar sağlıklı ve konforlu bir şekilde taşıyabilirsiniz. Bebek kilosu olarak 3,2Kg’dan 20Kg’a kadar kullanım için uygundur.

3- CatBirdBaby Ergonomik Kangurunun Diğer Kangurulardan Farkları Nelerdir?
CatBirdBaby’ yi diğer klasik kangurulardan ayıran en önemli özellikler;

3.1-Bebeğiniz için sağlıklı ve konforlu taşıma imkanı sağlar.
• Klasik kangurular bebeği bacak arasından asarak taşımaktadır. Buda bebeğin bütün ağırlığının bacak arasına binmesine neden olmakta ve kalça çıkıklığı ve erkek çocuklarda testis bölgesinde oluşan baskı nedeniyle kısırlığa bile yol açmaktadır. CatBirdBaby’nin ergonomik tasarımı ile bebek poposunun üzerinde oturarak taşındığı için bebeğin ağırlığı popo ve baldırlara yayılarak en sağlıklı taşıma pozisyonunu sağlamaktadır. Aynı zamanda bebeğin omurgasını hiçbir yük bindirmediği gibi doğal eğimini sağladığı için için sağlıklı bir omurga gelişimini destekler. Bebeklerin kalça çıkığı riskini en aza indirmek için sanılanın aksine bacakları bitişik değil ayrık olarak taşınmalıdır. International Hip Dysplasia Institute’nin (Dünya Kalça Sağlığı Örgütü) yaptığı araştırmalara göre bacaklar açık ve sırtı eğimli doğal pozisyonunda taşımanın kalça çıkıklığı riskini en aza indirdiği görülmüştür.
• Ayrıca bebeğiniz uyuduğunda hem başını destekleyecek hem de ışıktan ve güneşten koruyacak bir şapkaya sahiptir.
• CadBirdBaby Ergonomik Bebek Taşıyıcı klasik kangurulara göre bebeği daha iyi kavradığı için bebeğin sallanmasını engeller.

3.2- Sizin için sağlıklı ve konforlu taşıma imkanı sağlar;
• CatBirdBaby Ergonomik Kanguru’nun kalın ve yumuşak sünger dolgulu omuz askıları hissedilen ağırlığı ve baskıyı en aza indirerek omuz ağrısı çekmenize engel olur.
• Kalın ve neopren dolgulu bel kemeri mükemmel şekilde belinize oturarak bebeğinizin ağılığını eşit dağıtır ve bel ağrısı çekmenize engel olur.
• İki kolu sırtta sabitleyen sırt kemeri yine ağırlığı dengeleyerek ve yayarak sırt ağrısı çekmenize engel olur.
• Bu özellikler sayesinde CatBirdBaby hissedilen ağırlığı en aza indirerek, bebeğinizi 20 KG’a kadar herhangi bir ağrı çekmeden taşımanızı sağlar. Diğer kangurularda bu özellik bulunmadığı için, çok daha düşük kilolarda bile, annede ciddi ağrılara sebebiyet verilmektedir.
• Bebek taşımaktan kaynaklanabilecek sağlık sorunlarına engel olur, varsa en aza indirir.

3.3- Eski nesil’ kangurular bebeğinizi maksimum 9-11 KG’a kadar taşırken –ki bu da CatBirdBaby’deki gibi rahat, ağrısız ve sağlıklı olmayacaktır- CatBirdBaby 20 KG’ a kadar rahatlıkla taşımanızı sağlar.

4- CadBirBaby’nin Şapkası (Rüzgarlığı) Nasıl Kullanılıyor ve Ne İşe Yarıyor?
CatBirdBaby’nin şapkası bebek uyuduğunda kol üzerine çıtçıtlanarak kullanılır. Böylece;
• Bebeğiniz uyuduğunda başını tutarak sabitler, savrulmasını yada desteksiz kalmasını engeller.
• Işıktan ve güneşten korur.
• Sürekli uyuyan bebeğinizin başını tutmanıza gerek kalmaz.
• Rüzgarlı ve soğuk havalarda bebeğinizi korur.
• Bebeğinizi dışarıda rahatça emzirmeniz için büyük kolaylık sağlar.

5- CatBirdBaby Nasıl Kullanılır?
CatBirdBaby’nin nasıl kullanıldığını ögrenmek için lütfen videolarımızı izleyiniz.
http://www.catbirdbaby.com.tr/nasil-kullanilir

6- CatBirdBaby’de Kaç Farklı Taşıma Şekli Vardır?
CatBirdBaby’de 4 farklı taşıma pozisyonu vardır.
Önde İçe Dönük Taşıma – Doğduğu Andan itibaren kullanım için uygundur.
Önde Dışa Dönük Taşıma – 6-12. Aylar arasında kullanım için uygundur.
Yanda Taşıma – 6. Aydan itibaren kullanım için uygundur.
Sırtta Yani Arkada Taşıma – 12. Aydan itibaren kullanım için uygundur.

7- Erkek Bebekler için Sağlıklı ve Güvenli midir?
Kesinlikle en sağlıklı ve güvenli taşıma sağlar. CatBirdBaby bebekleri bacaklarının arasından asarak değil popolarının üzerinde oturtarak taşır. Bu nedenle de erkek bebeklerin testisleri hiçbir baskıya maruz kalmaz. CatBirdBaby erkek bebekler için en güvenli taşıma şeklidir.

8- İlk Denemede Bebeğim Sever mi? Bebek CatBirdBaby’ye Alıştırılırken Neler Yapılabilir?
Bebekler yeni durumlara her zaman hemen adapte olmayabilirler. Bazı bebekler kanguruya konar konmaz gülücükler atmaya başlarken, bazılarının alışması zaman alabilir. Kanguruya, mama masasına, salıncağa, beşiklerinde yatmaya, oyun parkına ve daha birçok şeye başta direnç gösterebilir, ağlayarak itiraz edebilirler. Burada CatBirdBaby için de diğer ürünler için de dikkat etmeniz gereken ve yapabileceğiniz püf noktalar var.

Genel olarak bebeğinize yeni bir ürün sunacağınız zaman; karnının tok olmasına, uykusunu almış olmasına, o an için diş sancısı gibi herhangi bir sıkıntısı olmamasına, keyfinin yerinde olmasına dikkat edilmelidir. Kötü bir zamanlama seçerseniz bebeğiniz keyfi yerinde olmadığı yada o anda başka bir sıkıntısı olduğu için ağlayabilir ve siz de bunun denediğiniz üründen kaynaklandığını düşünebilir.

Ürünü ilk denemede yapılan en büyük yanlış taktığınızda olduğunuz yerde sabit beklemektir. Bu sebeple CatBirdBaby ‘yi takar takmaz evde tur atmanız yada dışarda minik bir yürüyüşe çıkmanız, elinize bir oyuncak alıp sallayarak ilgisini dağıtmanız çok etkili olacaktır.

Eğer bebeğiniz ağlarsa hemen indirmek yerine pış pışlayarak, hafif hafif aşağı yukarı sallanarak, oyuncak yada emzikle/emzirerek CatBirdBaby ‘de sakinleşmeyi öğretmeniz etkili olacaktır. Bebeğiniz kucağınızda da ağladığında nasıl “Kucağı sevmedi” diyerek koltuğa bırakmıyor ve sakinleştirmeye çalışıyorsak burada da aynı tutum izlenmelidir. Çünkü burada söz konusu olan bebeğiniz ve sizin sağlığınız ve rahatınızdır.

9- CatBirdBaby Gerçekten Sirt, Bel, Omuz Agrisi Yapmaz mi?
CatBirdBaby Ergonomik Kangurunun omuz ve bel kemerinin ayarının doğru bir şekilde yapılması durumunda kesinlikle sirt, bel, omuz agrisi yapmaz.
Nasil bel agrisi yapmiyor?
CatBirdBaby Ergonomik Kangurunun kalin ve dolgulu “Bel Kemeri” bebeginizin hissedilen agirligini minimuma indirir ve vücudunuza esit dagitir. Bu sayede bel agrisina neden olmaz.
Nasil sirt agrisi yapmiyor?
CatBirdBaby Ergonomik Kangurunun sirt kisminda kollari birbirine sabitleyen “Sirt Sabitleme Kemeri” bulunmaktadir. Bu sirtiniza yük binmesini engeller ve agirligi vücüdunuza esit dagitir. Bu sayede sirt agrisina neden olmaz.
Nasil omuz agrisi yapmiyor?
CatBirdBaby Ergonomik Kangurunun omuz askılarında bulunan kalın ve hafızalı sünger dolgusu vücut ısına duyarlı olarak omzunun formunu alır ve bu sayede omuzlara binen yükü en az şekilde hissetmenizi sağlar. Bu sayede omuz ağrısına neden olmaz.

10- Bel/Boyun Fitigim, Skolyozum, Disk Kaymam, Platinim Var Kullanabilir miyim?
Bugüne kadar CatBirdBaby Ergonomik Kangurularini aktif olarak kullanabilen bu rahatsizliklara sahip pek çok annemiz var ve yorumlari çok rahat ettikleri ve hiçbir sikinti çekmedikleri yönünde. CatBirdBaby, agirligi vücuda esit olarak dagitma ve hissedilen agirligi en aza indirme özelligi sayesinde, bebeginizi kucakta tasimaktan çok daha rahat ve saglikli tasima imkani saglar. Yine de ileri seviye rahatsizlik söz konusu ise doktorunuza danismakta fayda vardir.

11- Bebegim CatBirdBaby’de Çok Terler mi?
CatBirdBaby kanguruların %100 pamuk kumaşdan imal edilmektedir. Bu yüzden yumuşak dokusu ile maksimum konforu ve hava geçirgenliğini terlemeyi engeller. Bebeğiniz kanguruda iken kucağınızda ne kadar terliyorsa o kadar terler ancak üründen kaynaklanan ekstra bir terletme söz konusu olmaz.